Сьогодні 22 листопада 2017 року, середа

Національний проект «1 учень – 1 комп'ютер»

Наша школа в 2009 році була однією із шістнадцяти шкіл України і однією із двох столичних шкіл, в яких розпочинався  науково-педагогічний експеримент з використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в рамках програми «1 учень – 1 комп’ютер».

Проект реалізувався в рамках угоди про проведення експерименту з використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в умовах інноваційного освітнього середовища «1 учень – 1 комп’ютер», яка була підписана Міністерством освіти і науки (МОН) України та корпорацією Intel в липні 2008 року.

На виконання положень угоди, 2 лютого 2009 року Міністр освіти і науки України Іван Олександрович Вакарчук підписав наказ «Про проведення дослідницько-експериментальної роботи на тему: «Науково-методичні основи використання ІКТ в науково-виховному процесі в середовищі «1 учень – 1 комп'ютер» на базі шкільних нетбуків».

«В світі спостерігається тенденція до скорочення пропорції кількості учнів на один комп'ютер. В Україні ця пропорція складає 37 учнів на 1 ПК, в Європі – від 12:1 до 5:1, але недалеко той день, коли у кожного школяра буде дійсно рівний доступ до знань та технологій. Інформація буде доступною в будь-якому місці, в будь-який час. Чи готова наша система освіти до цього? Які методи будуть ефективними за цієї моделі навчання? Який зміст матиме попит в інформаційному суспільстві? Цей експеримент унікальний тим, що він прогнозує та готує систему освіти до майбутнього», - каже Тетяна Нанаєва, директор освітніх програм Intel в Україні.

Програма «1 учень – 1 комп'ютер» реалізується в багатьох країнах світу в рамках глобальної ініціативи Intel® World Ahead, і є частиною проекту «Мобільні технології – школам». В 2008 році корпорація Intel розпочала реалізацію цієї програми в Україні. В рамках цього проекту в школи України вже поставлено 1000 шкільних нетбуків, протягом 2009 року планується безкоштовно встановити ще 500 персональних комп'ютерів школярів. Відповідно до домовленостей між Intel та МОН України, з 2008 до 2010 включно передбачається безкоштовна передача 2 000 Intel Classmate PC в загальноосвітні школи, залучені до реалізації експериментальної програми.

Перехід до інформаційних технологій реалізується в три етапи:

1. доступ учнів, студентів та педагогів до сучасних інформаційно-комунікаційних технологій
  2. доступ користувачів до мережі Інтернет
  3. вдосконалення знань, вмінь та навичок використання ІКТ та формування життєвих компетенцій.

Classmate PC («Персональний мобільний комп'ютер учня») на основі технологій Intel призначений для використання школярами в віці від 6 до 12 років та покликаний допомогти учням та вчителям в організації навчального процесу в школі і в позакласній діяльності. Його використання в сучасній освіті передбачає різні варіанти. Навчальне середовище школи, в якому кожен учень та вчитель може використовувати персональний мобільний комп'ютер, наповнюється новими інноваційними моделями застосування інформаційних і комунікаційних технологій. Учні молодших та середніх класів можуть виконувати завдання та працювати самостійно, беручи участь в навчальних дослідницьких проектах.

Після закінчення експерименту, було видано наказ  Міністерства освіти № 196 від 11.03.2010  Про впровадження моделі навчання "1 учень - 1 комп'ютер". В якому одобрено впровадження моделі навчання "1 учень - 1 комп'ютер".

Ми продовжуємо роботу за даним проектом. Маємо багато напрацювань і хороших результатів. Щорічно один перший клас, за згодою батьків, навчається за даною моделлю.