День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Виселення близько 200000 кримських татар проводилося військами НКВС СРСР у формі спеціальної каральної операції, з озброєним оточенням населених пунктів, насильницьким вигнанням родин кримських татар з будинків, тривалим утриманням людей на площах населених пунктів або територіях кладовищ, завантаженням і перевезенням у переповнених вагонах для худоби, конфіскацією всього рухомого і нерухомого майна.
У місцях спецпоселень кримських татар використовували на важких виснажливих роботах, включаючи шахти, лісоповали, будівництво іригаційних каналів.
За різними оцінками лише у перші роки вигнання внаслідок голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт в місцях спецпоселень померло більше 46% кримських татар.
Період насильницького утримання кримських татар у місцях вигнання і заборони їм повертатися і проживати у своїй Батьківщині, в Криму, тривав до листопада 1989 року.
Постановою Верховної Ради України від 12.11.2015 року № 792-УIII, визнано депортацію кримських татар із Криму в 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.