ПОРАДИ З ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕКИ ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ

Міністерство освіти і науки України надзвичайно стурбоване трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах.Цифрове середовище, дійсно, є небезпечнішим, ніж здається. Діти можуть сприймати свою активність у соціальних мережах як гру та не розуміти наслідків своїх дій, що може призводити до катастрофічних випадків.

ЕКСПЕРТИ РЕКОМЕНДУЮТЬ:

ПОРАДИ З ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕКИ

ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ

Загальні поради

• Не встановлюйте комп’ютер у кімнаті дитини. Найкраще віддати перевагу розташуванню комп’ютера у кімнаті загального користування. Так буде легше здійснювати контроль за діяльністю дитини в інтернеті та обмежувати час її перебування за комп’ютером.

• Нормуйте час перебування дитини за комп’ютером. Не дозволяйте дитині довго засиджуватися за комп’ютером перед сном і вночі.

• Використовуйте програмне забезпечення, що відключає ПК після закінчення визначеного часу (Time -Scout). Якщо дитина багато часу проводить за комп’ютером, вона не отримує необхідних навичок для повноцінного розвитку, потрібних їй у реальному житті.

• Пам’ятайте – надмірне спілкування у Мережі може спричинити кіберкомунікативн у залежність, а захоплення комп’ютерними іграми – перерости в ігроманію. Тому у дитини мають бути альтернативні інтереси та обов’язки (наприклад, догляд за тваринами, поливання квітів, прибирання своєї кімнати та ін.)

Хочемо повідомити, що діють телефони «гарячих ліній», за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, в тому числі випадки, пов’язані із соціальними мережами.

Щоб діти знали, куди вони можуть анонімно звернутися за допомогою.

Національна дитяча гаряча лінія:0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)

116111 (безкоштовно з мобільних)

Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47 Безкоштовна

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123

Докладніше: bit.ly/3uapTAt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *