
Дорогі наші учні, в цей нелегкий для України час кожна людина приносить користь країні на своєму місці. Ваше завдання – навчатися, опановувати шкільну програму, користуватися можливістю відкритого доступу до додаткової освіти, продовжувати розвивати свої таланти. Прочитані книжки, розв’язані задачі, нові знання та навички – це ваші маленькі кроки до успішного та щасливого майбутнього нашої країни.
На нас дивиться зараз весь світ. І нам конче потрібно бути вихованими й освіченими, бо ми європейська держава, яку нам дуже скоро треба буде відбудовувати й розбудовувати. Нашій країні будуть потрібні розумні, грамотні спеціалісти з широким світоглядом в різних галузях. І зараз найкращий час здобувати знання, щоб бути корисними своїй Батьківщині вже найближчим часом.
З 28 березня в Києві відновлено дистанційне навчання. Сподіваємося, що ви всі маєте змогу долучитися до нього. Хочемо надати вам невеличкі поради про те як зробити своє навчання більш успішним і як контролювати свій емоційний стан в цей складний період.
Що робити, щоб навчання було більш ефективним?
1. Слідкуйте за розкладом уроків. Старайтеся навчатися кожного дня. Переглядайте відео матеріали по темах, прикріплені в Classroom. Якщо у вас є можливість, старайтеся бути присутніми на онлайн зустрічах в Zoom. Намагайтеся виконувати завдання вчасно.
2. Звертайтеся за допомогою у навчанні до тих людей, які з вами поруч: до батьків, родичів. Телефонуйте або переписуйтеся з однокласниками з питань навчання.
3. Враховуйте, що для того, щоб зараз сконцентруватися на навчанні вам необхідно більше часу.
4. Якщо важко запам’ятати навчальний матеріал, робіть графічні та візуальні конспекти, щоб полегшити навчання.
5. Якщо буде виникати роздратування на непотрібність навчального матеріалу, то врахуйте, все тимчасове! Якщо програмою передбачений саме такі теми, то спробуйте їх засвоїти.
6. Нагадуйте собі, чому варто вчитися при будь-яких умовах. Вишукуйте щось цікаве в кожній навчальній темі, в кожному уроці.
7. Займайтеся творчістю: малюйте, співайте, майструйте, грайте в настільні ігри – це надасть вам сил.
8. Мрійте про те, як ми всі зустрінемося в школі, про те, що ви скоро побачите своїх друзів, однокласників, вчителів.
Що робити, щоб покращити свій емоційний стан?
Уміння керувати своїм емоційним станом зараз дуже важливо. Пропонуємо вам добірку методів, які допоможуть вам справитися з тривогою і роздратуванням.
Метод 1. «Квадрат»
Заплющте очі й подумки намалюйте квадрат. Сконцентруйтеся на правому верхньому куті фігури й на рахунок 1-2-3-4 зробіть глибокий вдих. Далі перейдіть до лівого кута квадрата й на рахунок 1-2-3-4 затримайте дихання. Затим перейдіть до лівого нижнього кута й на рахунок 1-2-3-4 видихніть. Відтак перейдіть до правого нижнього кута й знову повторіть вдих. Затримка дихання — видих. Кілька разів обведіть так квадрат, використовуючи цю техніку, і ви швидко повернетесь у стан рівноваги.
Метод 2. «Пошук кольорів»
Оберіть один який-небудь колір і в повній тиші протягом кількох хвилин шукайте предмети цього кольору. Ця вправа допомагає розфокусуватися з того, що токсично забирає вашу енергію.
Метод 3. «Кулак»
Стисніть пальці в кулак із загнутим усередину великим пальцем. Роблячи видих спокійно, не поспішаючи, стисніть сильніше. Потім, послаблюючи кулак, глибоко вдихніть повітря. Повторіть 5 разів. Далі спробуйте виконати цю вправу із заплющеними очима.
Метод 4. «Перемінне дихання»
Пальцем затуліть праву ніздрю. Дихайте лівою ніздрею спокійно, не глибоко. Потім затуліть пальцем ліве ніздрю. Дихайте правою ніздрею спокійно, не глибоко.
Метод 5. «Точковий масаж»
Промасажуйте легенько вказівними пальцями обох рук (до 10 разів) ділянки на лобі між бровами, на скронях і за вухами.
Метод 6. «Долоні»
Тріть долоні одна об одну, доки не відчуєте тепло. Це енергія сили. Далі «вмийтеся» долонями, промасажуйте пальцями мочки вух, розітріть вуха до тепла.
Метод 7. «Абстрагування у просторі»
Дуже проста й ефективна вправа. Заплющте очі, зосередьтеся на навколишніх звуках. Прислухайтеся до всього, що відбувається навколо, впродовж хвилини. Ви почуєте багато звуків, які не помічали раніше, та водночас зосередитеся на власному сприйнятті «тут і зараз».
Метод 8. «Повітряна куля»
Устаньте, заплющте очі, руки підніміть догори, наберіть повітря. Уявіть, що ви – велика повітряна куля. Стійте в такому положенні 1-2 хвилини, напружуючи всі м’язи тіла. Потім уявіть, що в кулі з’явися невеликий отвір. Повільно починайте випускати повітря, одночасно розслабляючи кисті, плечі, шию, хребет, ноги. Запам’ятайте це відчуття повного розслаблення. Виконуйте вправу до повного заспокоєння.
Метод 9. «Заспокійливе дихання»
Це дихання допоможе зняти дратівливість і заспокоїти нервову систему. Дихати потрібно носом. Зробіть глибокий вдих, видаючи звук, схожий на хропіння. Для цього треба трохи стиснути м’язи горла. Видих теж має бути аналогічним. Подихайте так кілька хвилин і ваше роздратування втратить колишню силу.
Метод 10. «Розслаблення»
Поставивши ноги на ширині плечей, нагніться вперед і розслабтеся. Голова, руки, плечі вільно звисають донизу. Дихання спокійне. Фіксуйте це положення 1-2 хвилини, після чого дуже повільно підніміться (так, щоб не запаморочилася голова).
А головне – не залишайтеся сам на сам із власними переживаннями. Якщо є така можливість, об’єднайтеся із сім’єю та рідними, діліться своїми почуттями з близькими людьми і підтримуйте один одного.
Бережіть себе та близьких! Все буде добре!